Звіт про круглий стіл за темою «Молекулярно-генетичні фактори розвитку фізичних якостей людини», 8-го лютого 2017 р., кафедра медико-біологічних дисциплін НУФВСУ
До участі були запрошені викладачі, аспіранти, магістри університету та всі бажаючі (присутні 30 осіб). Серед учасників були фахівці з інституту геронтології НАМН України та інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.
Програма круглого столу:
1. Основні напрямки застосування молекулярно-генетичних методів у сфері фізичного виховання і спорту. Д.б.н., проф. Ільїн В.М.
1. Нутрігенетика і спорт. Співробітник лабораторії епігенетики інституту геронтології НАМН України Коляда Олександр
2. Поліморфізм гена АСЕ і фізична працездатність в спорті.К.н.ф.в. Тронь Руслан
3. Поліморфізми гена eNOS та діяльність серцево-судинної системи. Співробітник інституту фізіології ім. О.О. Богомольця Гончаров С.
4. Основні сигнальні системи, що контролюють синтез білку в скелетних м’язах.К.б.н., доцентОсипенко Г.А.
5. Вплив поліморфізма гена mTORна розвиток гіпертрофії скелетних м’язів. Лисенко Марина. Студентка ІІ курсу.
6. Роль епігенетичних факторів у успадкуванні схильності до розвитку фізичних якостей. Д.б.н., доцентДроздовська С.Б.
Наукові повідомлення стосувалися різних сторін використання молекулярно-генетичних методів у практиці спортивної підготовки та фітнесу. Зокрема, величезний інтерес у присутніх викликала доповідь наукового співробітника лабораторії епігенетикиінституту геронтології НАМНУ ОлександраКолядиза темою «Нутрігенетика і спорт». Новинами наукового світуподілилися з присутніми доценти Осипенко Г.А. («Основні сигнальні системи, що контролюють синтез білку в скелетних м’язах») та Дроздовська С.Б. («Роль епігенетичних факторів у успадкуванні схильності до розвитку фізичних якостей»).
У обговоренні прийняли участь д.б.н., проф. Коробейніков Г.В., д.м.н., проф. Досенко В.Є. (інститут фізіології ім. О.о. Богомольця).