Кафедра теорії і методики фізичного виховання
Трачук Сергій Васильович
Завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання
Ми раді вітати Вас!
На цій сторінці Ви знайдете інформацію про нашу кафедру: навчання, нормативно-правову базу, новини українського та світового спорту, а також важливі події, заходи, конференції в яких Ви можете прийняти участь особисто.
- Вступ до спеціальності
- Теорія і методика фізичного виховання
- Педагогічна практика в школі (зі спецкурсом)
- Спортивно-оздоровчого туризму
- Основи екологічного туризму
- Методика туристсько-краєзнавчої роботи в школі
- Методика організації спеціалізованих видів активного туризму
- Ознайомча практика
- Професійна діяльність в сфері фізичного виховання
- Основи НДР у ФВ
- Адаптивне фізичне виховання
- Нові технології у фізичному вихованні
- Практика за профілем майбутньої роботи
- Теорія і методика викладання фізичного виховання у вищих навчальних закладах
- Методика занять з фізичного виховання з учнями спеціальних медичних груп
- Національні традиції ігрової культури у ФВ молоді
- Методологічні основи навчання та сучасні інноваційних технологій у ФВ
- Організація і методика наукових досліджень у фізичному вихованні студентської молоді
- Професійна діяльність викладача фізичного виховання
- Рекреація у ФВ різних груп населення
- Педагогічна практика в початковій школі
- Методика занять зі студентами спец. відділення
- Організація спортивно-масової роботи в спортивних клубах у ВНЗ
- Теорія і методика викладання ФВ у загальноосвітніх навчальних закладах
- Туристично-оздоровча робота в загальноосвітніх навчальних закладах
Першим завідувачем кафедри був Кантор Ілля Михайлович (1944-1946), якого змінив Євсєєв Георгій Андрійович (1946-1950). Потім кафедру очолив відомий фахівець в галузі фізичного виховання і спорту Шерстюк Микола Васильович, який одночасно (з 1952 до 1956 р.) був ректором Київського державного інституту фізичної культури.
Законодавцями у формуванні навчальної дисципліни теорії і методики фізичного виховання з 30-х до 70-х років виступали російські вчені (О.Д. Новиков, В.В. Белинович, Л.П. Матвєєв).
Тільки з приходом у 1961-1971 рр. на завідування кафедрою у Київського держаного інституту фізичної культури кандидата педагогічних наук Костянтина Михайлова з’явилися перші українські навчально-методичні посібники з теорії і методики фізичного виховання, авторами яких були кандидат педагогічних наук, доцент Догадін Михайло Євгенович і сам Костянтин Михайлов. У них було подано нові підходи до змісту і структури загальної теорії і методики фізичного виховання, що викладалися у фізкультурних ВНЗ Української РСР.
Серед викладачів кафедри різних років слід згадати таких, як Бунчук Михайло Федорович, кандидат педагогічних наук, доцент; Дмитренко Таїсія Іллівна, кандидат педагогічних наук, доцент; Догадін Михайло Євгенович, кандидат педагогічних наук, доцент; Лидовський Олексій Григорович, доцент; Михайлов Костянтин Васильович, кандидат педагогічних наук, доцент; є Недєльський Тарас Володимирович, доцент; Соболєв Леонід Миколайович, кандидат педагогічних наук, доцент; Теппер Юрій Миколайович, кандидат педагогічних наук, доцент; Чернова Євгенія Михайлівна кандидат педагогічних наук, доцент; Жордочко Ростислав Володимирович кандидат педагогічних наук, доцент.
У цей період на кафедрі почали розробляти наукові теми, що стосувалися дослідження вікових аспектів розвитку рухових здібностей дітей (Леонід Вікторович Волков, Валерій Георгійович Ареф’єв), а також методичних основ фізичного виховання (Михайло Євгенович Догадін, Костянтин Васильович Михайлов, Леонід Миколайович Соболєв).
Починаючи з 1964 року, відбувся поділ дисципліни теорія і методика фізичного виховання на дві: власне теорія і методика фізичного виховання та основи спортивного тренування.
Інтенсивний розвиток вивчення та викладання проблем спортивного тренування розпочався з приходом нового завідувача кафедри, професора Валентина Петровського (1971-1991). Він підготував і видав кілька наукових праць, що визначили напрям його науково-педагогічної школи: «Чергування роботи і відпочинку в спортивному тренуванні» (1959), «Кібернетика і спорт» (1973), «Організація спортивного тренування» і «Біг на короткі дистанції» (1978), «Режим тренувальних навантажень» (1982). Валентин Петровський запропонував нові підходи до методології фізичного виховання, що визначило систематизацію методів у його теорії і методиці, диференційований підхід до школярів, які мають різні темпи фізичного розвитку, фізичну підготовленість, властивості вищої нервової діяльності. Під його керівництвом було захищено 30 кандидатських дисертацій. Його учнями були такі відомі фахівці у галузі фізичної культури і спорту, як Валерій Пилипович Борзов, Віталій Дмитрович Поліщук, Володимир Олексійович Дрюков, Тетяна Юріївна Круцевич та інші.
У 1984 році в інституті створюють кафедру теорії спорту, і всі дисципліни і розробки, що стосуються спорту найвищих досягнень, передають на нову кафедру. Це створює умови колективу сконцентрувати увагу на вдосконаленні теоретико-методичних основ фізичного виховання і розробці нового напряму диференційованого фізичного виховання школярів.
У 90-х роках ХХ сторіччя пріоритети особистісних потреб у державній політиці дали новий поштовх у розвитку фізичного виховання. На базі традиційних видів спорту почали інтенсивно розвиватися нові види рухової активності: аеробіка, шейпінг, аквааеробіка тощо. Попит населення на рекреаційні розваги й оздоровлення з використанням рухової активності сприяє інтенсивному розвиткові методики фізичного виховання, що мала підводити наукову базу, виявляти загальні й специфічні закономірності впливу нових видів рухової активності на організм людини, визначати можливість їх застосування в різні вікові періоди, способи дозування навантажень, їхні норми.
Інтенсивно розвивається оздоровчий напрям у наукових дослідженнях кафедри, який очолювала професор, доктор педагогічний наук Людмила Яківна Іващенко. Під її керівництвом у 90-х роках було захищено 7 кандидатських дисертацій, що істотно доповнили методику фізичного виховання дорослого населення. Вона розробляє засади нової навчальної дисципліни «Теорія і методика оздоровчої фізичної культури і масового спорту», яка у 1997 році стає підґрунтям спеціалізації «Рекреація й оздоровча фізична культура».
У цей самий період формується науковий напрям оздоровчих аспектів фізичного виховання школярів, його програмно-нормативних основ, який очолює спочатку кандидат наук, доцент, а згодом доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Тетяна Юріївна Круцевич.
З 1993 р. кафедра стає випускною, а з 1997 р. змінюється її назва – кафедра теорії і методики фізичного виховання, рекреації та оздоровчої фізичної культури.
За десять років (з 1991 до 1999 р.) діяльністю кафедри, змінюючи один одного, керували доцент, кандидат педагогічних наук Володимир Іванович Глухов, доцент, кандидат педагогічних наук Анатолій Олександрович Єфімов, професор, доктор медичних наук Геннадій Леонідович Апанасенко.
З 1999-го по 2023 рік кафедру очолювала професор, доктор наук з фізичного виховання і спорту Тетяна Юріївна Круцевич. Під її керівництвом вперше в Україні у 2003 році колектив кафедри у тісній співпраці з провідними вченими Санкт-Петербурга підготував і видав підручник «Теорія і методика фізичного виховання» (у двох томах), де знайшли відображення сучасні методологічні підходи до трактування термінологічного апарату теорії і методики фізичного виховання, принципів, завдань, засобів і методів фізичного виховання, а також до структури і змісту навчальної дисципліни. Вперше у підручник введено розділ «Адаптивне фізичне виховання», автором якого є Рада Валентинівна Чудна – фахівець з медичною освітою. Тетяна Юріївна Круцевич була науковим керівником понад 38 аспірантів і 8 докторантів, більшість з яких успішно захистилася і працює на кафедрах у різних вищих навчальних закладах України і за її межами (у Гвінеї, Мозамбіку, Ізраїлі). Нею підготовлено і видано понад 240 публікацій, серед яких «Методи дослідження індивідуального здоров'я дітей, підлітків і юнаків» (1999), «Контроль у фізичному вихованні дітей, підлітків і юнаків» (2011), а також підручник «Теорія і методика фізичного виховання» (2003, 2008, 2012), «Рекреація у фізичній культурі різних груп населення» (2010), «Історія розвитку фізичної рекреації» (2013).
З 2023-го року кафедру очолив кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Сергій Васильович Трачук.
На кафедрі здійснюють підготовку бакалаврів з фізичного виховання на базі чотирьох років навчання і магістрів (один рік навчання).
З 2002 року на кафедрі викладають три базових дисципліни: «Теорія і методика фізичного виховання», «Теорія і методика оздоровчої фізичної культури і масового спорту», «Вступ до спеціальності», а також 19 спеціальних дисциплін для підготовки спеціалістів і магістрів з фізичного виховання.
Випускники кафедри (понад 350 осіб) працюють в усіх ланках фізкультурного руху, у різних фізкультурно-спортивних організаціях та об’єднаннях нового зразка (фітнес-клубах, центрах здоров’я тощо), у громадських організаціях, молодіжних об’єднаннях, добровільних товариствах, федераціях масового спорту (з аеробіки, фітнесу, спортивних танців, більярду тощо), а також в установах сфери освіти і туризму.
Кафедра теорії і методики фізичного виховання організовує і проводить кілька видів педагогічних практик. У плані підготовки фахівців, що професійно опановують майстерність викладача фізичної культури і спорту в різних сферах соціальної діяльності педагогічна практика в школі посідає значне місце. У 60-і роки проводили відповідно до навчального плану інституту на базі найкращих освітніх шкіл і ДЮСШ, вона триває 8 тижнів (4 тижні в середній загальноосвітній школі, 4 тижні в ДЮСШ). З 1972 року, крім педагогічної практики в школі, кафедрою проводилася практика у піонерських таборах (4 тижні).
Виходячи з потреб галузі, інтенсивного розвитку нових видів рухової активності, відкриття фітнес-центрів і фізкультурно-оздоровчих груп виникла необхідність у підготовці фахівців нового профілю, які володіють сучасними фізкультурно-оздоровчими технологіями. З цією метою з 1998 року для студентів першого курсу, які спеціалізуються з рекреації та оздоровчої фізичної культури, проводиться ознайомча практика (обсягом 36 годин) без відриву від навчальних занять. Студенти відвідують найкращі фізкультурно-оздоровчі організації з метою формування уявлень про цю спеціальність.
Для студентів 4-го курсу вводиться практика за профілем майбутньої роботи у загальноосвітніх навчальних закладах, коледжах, на туристичних базах, у фізкультурно-спортивних організаціях, що надають послуги населенню засобами фізичної культури.
З 1998 року кафедра здійснює підготовку магістрів, а з 2001 року підготовка магістрів ведеться за двома спеціальностями: «Рекреація й оздоровча фізична культура» та «Теорія і методика оздоровчої фізичної культури і масовий спорт» (з відривом від навчальних занять, обсягом 270 годин).
З 2011 року підготовка магістрів здійснюється за спеціальністю «Фізичне виховання». Магістерську практику проводять з метою реалізації професійних умінь і навичок, отриманих в університеті з фізкультурно-оздоровчої роботи, і проведення досліджень для написання магістерських робіт.
Колектив кафедри здійснює і значну науково-дослідну роботу.
Професорсько-викладацький склад кафедри за 50 років підготував понад 170 кандидатів і докторів наук. Серед підготовлених на кафедрі кандидатів наук понад два десятки іноземних громадян з Сієра-Леоне, Гвінеї, Мозамбіку, Йорданії, Ізраїлю, Афганістану, Греції, Китаю, Лівану, Польщі, Кіпру.
Нині (за станом на 2014 рік) на кафедрі навчаються 18 аспірантів і здобувачів наукового ступеня кандидата наук та 2 докторанти.
Викладачі кафедри беруть участь у міжнародних конгресах, конференціях, симпозіумах як організатори і доповідачі.
З 2004 року в НДІ НУФВСУ відкрито наукову лабораторію теоретико-методологічних основ фізичного виховання школярів та молоді. Тематикою досліджень цієї наукової лабораторії є удосконалення програмно-нормативних основ фізичного виховання школярів.
Викладачами кафедри за час її існування опубліковано понад 1500 робіт з актуальних проблем теорії і методики фізичного виховання, спортивного тренування і масової фізкультурно-оздоровчої роботи.
Видатні спортсмени кафедри
БЕРІНЧИК ДЕНИС ЮРІЙОВИЧ (5.05.1988 р., м. Краснодон, Луганська обл.) – ЗМС України з боксу, чемпіон України (2010 р.), срібний призер чемпіонату світу 2011 р. (Азербайджанська Республіка), срібний олімпійський призер XXI літніх Олімпійських ігор 2012 р. в Лондоні.
БАРАБАНОВ ЄВГЕНІЙ (24.07.1993 р., м. Павлоград ) – боксер, чемпіон України (2012 р., 2013 р.), віце-чемпіон України (2014 р.), чемпіон міжнародних турнірів, учасник чемпіонату Європи.
ГОЛУБ ЄГОР (03.05.1990 р., м. Кременчук) – МСМК з боксу, віце-чемпіон України (2008 р., 2013 р., 2014 р.), призер Чемпіонату України (2009 р., 2011 р.), чемпіон турніру АІБА пам'яті Костянтина Короткова (м. Хабаровськ, 2010 р.), 5 місце на Олімпійських іграх серед військовослужбовців (м. Ріо-де-Жанейро, 2011 р.).
ОЧЕРЕТЯНА ВІОЛЕТТА (14.02.1993 р., с. Чижівка, Черкаська обл.) – майстер спорту України з регбі-7 (2012), переможець чемпіонату Європи (Норвегія, 2014 р.), переможець чемпіонату України (Одеса, 2014 р.) та Кубка України (Ужгород, 2014 р.).
МИКОЛАЄНКО ГАЛИНА ВІКТОРІВНА (25.09.1992 р., Житомирська обл.) – Майстер спорту України з регбі-7 (2012 р.), фіналістка чемпіонату України (2011 р.), кандидат до збірної України, брала участь в чемпіонатах України з 2011 – 2014 р.
ГНАТЕНКО СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА (28.02.1993 р. с. Підлуби, Житомирська обл.) – майстер спорту України з регбі-7 (2012 р.), переможець чемпіонату Європи (2014 р.), переможець Чемпіонату України 2014 р. (Одеса) та друге місце на Кубка України (2013 р.), переможець Кубка України (2014 р.).
ВАСЮК ОЛЕКСАНДР ПАВЛОВИЧ (09.09.1993 р., м. Бровари, Київська обл.) – КМС з карате (2010 р.), багаторазовий чемпіон України з карате (2008 – 2011 рр.), майстер спорту з хортингу (2012 р.). Призер чемпіонату Європи з карате серед юніорів (Іспанія, м. Логроньйо, 2010 р.), багаторазовий чемпіон України з хортингу в розряді "Двобій" та "Форма" (2009 – 2014 рр.). Перший чемпіон Європи з хортингу у розряді "Форма" серед чоловіків (м. Львів, 2014 р.).
ОРЛОВ МИКИТА ВІТАЛІЙОВИЧ (02.01.1996 р. м. Київ.) – майстер спорту України з таеквон-до ІТФ (2012 р.) та кікбоксингу ВАКО (2012 р.), чемпіон України таеквон-до ІТФ (2012 р., 2013 р.), чемпіон кікбоксингу ВАКО (2012 р., 2013 р.), чемпіон Європи з таеквон-до ІТФ (2010 р.), володар Кубків України таеквон-до ІТФ (2009 р., 2014 р.), володар Кубків Європи таеквон-до ІТФ (2010 р., 2013 р.), віце-чемпіон Кубка світу з таеквон-до (2012 р.) та кікбоксингу ВАКО (2013 р.). Переможець і призер понад 50 турнірів, зокрема міжнародних, має чорний пояс ІІ дан з таеквон-до ІТФ, чорний пояс і дан з таеквон-до ГТФ.
Апостол Анастасія Павлівна (28.04.2001, м. Харків) – МСУМК з синхронного плавання, трикратна призерка чемпіонату світу серед юніорів (2018 р), п'ятикратна призерка чемпіонатів Європи серед юніорів (2018 р, 2019 р.), багаторазова чемпіонка та призерка кубків світу, багаторазова чемпіонка чемпіонатів України.
Новини та події кафедри
Сторінки
Відповідальний за спортивну роботу – Трачук Сергій Васильович
Тел.: +38 (044) 287-46-24, дод. 31-77
Склад кафедри
Наукова робота
Загальні відомості про проблеми і теми, які виконували на кафедрі у звітному році:
Тема, яка виконується 3.3. «Удосконалення системи педагогічного контролю фізичної підготовленості дітей, підлітків і молоді в закладах освіти» (0121U108938) (2021–2025 рр.). Керівник теми – к.фіз.вих., доцент Сергій ТРАЧУК
Заплановані етапи виконано повністю.
Загальна кількість співробітників кафедри - 25
штатні працівники – 12
внутрішні сумісники – 5
сумісники – 8
Загальна кількість виконавців НДР – 36
з них: штатні працівники – 12
внутрішні сумісники – 5
сумісники – 8
аспіранти – 17
Список виконавців НДР
№ з \п | ПІБ | Вчене звання, ступінь | Посада |
1 | Трачук Сергій Васильович | к.фіз.вих. | завідувач кафедри, доцент |
2 | Андрєєва Олена Валеріївна | д.н.фіз.вих., професор | професор |
3 | Бричук Марія Степанівна | к.геогр.н., доцент | доцент |
4 | Воробйов Михайло Іванович | к.п.н., професор | професор |
5 | Дєдух Марина Олександрівна | доктор філософії | доцент |
6 | Долженко Людмила Павлівна | к.фіз.вих., доцент | доцент |
7 | Єфанова Валентина Василівна | - | старший викладач |
8 | Іванік Оксана Борисівна | доктор філософії | викладач |
9 | Кузнецова Лариса Іванівна | к.фіз.вих., доцент | доцент |
10 | Марченко Оксана Юріївна | д.н.фіз.вих., професор | професор |
11 | Михальчук Андрій Дмитрович | к.фіз.вих. | викладач |
12 | Павлова Тетяна Віталіївна | к.фіз.вих., доцент | доцент |
13 | Пальчук Марія Борисівна | к.фіз.вих., доцент | доцент |
14 | Перегінець Михайло Михайлович | к.фіз.вих. | старший викладач |
15 | Ребрина Андрій Анатолійович | доктор філософії | викладач |
16 | Семененко В’ячеслав Петрович | к.фіз.вих., професор | професор |
17 | Холодова Ольга Світозарівна | к.фіз.вих., доцент | доцент |
18 | Гулюк Надія Олегівна | - | аспірант, викладач |
19 | Базилюк Дем’ян Сергійович | - | здобувач, викладач |
20 | Хмара Вікторія Вікторівна | - | аспірант, викладач |
21 | Применко Олександра Миколаївна | - | аспірант, викладач |
22 | Іванишин Юрій Ігорович | к.фіз.вих | викладач |
23 | Деренько Віта Миколаївна | к.фіз.вих | викладач |
24 | Соверда Ірина Юріївна | к.фіз.вих | викладач |
25 | Максименко Ярослав Романович | доктор філософії | викладач |
26 | Меркур'єв Андрій Ігорович |
| аспірант |
27 | Завадько Ігор Вікторович |
| аспірант |
28 | Луо Сяньюй |
| аспірант |
29 | Мосьпан Євгеній Ілліч |
| аспірант |
30 | Масюк Костянтин Ростиславович |
| аспірант |
31 | Москаленко Олександр Вікторович |
| аспірант |
32 | Ростов Олег Ігорович |
| аспірант |
33 | Пономаренко Владислав Володимирович |
| аспірант |
34 | Богданов Руслан Вікторович |
| аспірант |
35 | Лі Люсінь |
| аспірант |
36 | Голобородько Михайло Юрійович |
| аспірант |
37 | Лі Шуїнг |
| аспірант |
38 | Не Хаотін |
| аспірант |
Кількість захищених в спеціалізованих вчених радах університету, з них:
кандидатських дисертацій - 4
докторських дисертацій - 0
Кількість захищених у спеціалізованих радах інших університетів, з них:
докторських дисертацій - 0
кандидатських дисертацій - 0
Дисертації, захищені науково-педагогічними працівниками, докторантами і аспірантами, в НУФВСУ у 2024 році
№ з\п | П.І.Б. | Науковий керівник (консультант) | Шифр спец-ті | Назва роботи | Дата захисту | Номер диплому |
| Мамедова І.С. | Трачук С. В. | 017 | Формування мотивації учнів середніх класів до різних видів рухової активності в системі фізичного виховання | 02.02 2024 р. | Н24 №000974 |
2 | Ген Янь | Трачук С. В. | 017 | Організаційно-методичні умови формування режимів рухової активності учнів 7-9 класів в системі фізичного виховання Китайської Народної Республіки | 05.07. 2024 р. | Н24 №003175 |
3 | Сен Чжемінь | Марченко О.Ю. | 017 | Організаційно-методичні засади формування мотивації студентів до занять руховою активністю у фізичному вихованні в закладах вищої освіти КНР | 24.06. 2024 р. | Н24 №002951 |
4 | Іванік О.Б. | Семененко В.П. | 017 | 02.02. 2024 р. | Н24 №000976 |
Тема: 3.3 «Удосконалення системи педагогічного контролю фізичної підготовленості дітей, підлітків і молоді в закладах освіти»
№ державної реєстрації 0121U108938
Керівник теми: Сергій ТРАЧУК, к.фіз.вих., доцент
Основні наукові результати:
Визначено закономірності формування військово-прикладної фізичної підготовки для рекомендацій щодо впровадження в національну систему фізичного виховання молоді та розроблено інтегральну оцінку фізичної підготовленості, що сприяє здатності протидії викликам сучасного життя і готовності до служби в армії
Кількість виконавців: 36
Кількість опублікованих наукових праць за темою – 124 та їх обcяг у сторінках – 538 др.арк.
- визначено організаційно-методичні підходи до уроків фізичної культури з дітьми молодшого шкільного віку, які належать до різних медичних груп, для здійснення відповідного педагогічного контролю з боку вчителів фізичної культури, а також застосування засобів цілеспрямованого впливу на розвиток фізичних якостей учнів спеціальної медичної групи
- визначено модель індивідуальної фізичної культури на формування якої впливає організація системи фізичного виховання в закладах освіти, які навчаються за однією програмою з фізичної культури, при підвищенні рівня теоретичної складової за роками навчання відмічається зниження результатів практичної складової фізичної підготовленості як юнаків так і дівчат
- виявлено, що значний позитивний вплив на сформованість процесуальної і результативної складових індивідуальної фізичної культури молоді здійснює оптимальний руховий режим за рахунок додаткових занять спортом, високий рівень мотивації досягнення особистого вдосконалення і адекватна самооцінка фізичного розвитку, яка відсутня у молоді, яка не займається спортом
- обґрунтовано і розроблено акмеологічну модель фізичної готовності молоді до військової служби. Структурними взаємопов’язаними компонентами моделі є: загальна фізична підготовленість; спортивно-спрямована (спеціальна фізична підготовленість); військово-прикладна фізична підготовленість; функціональна готовність
- визначено відсоткове наповнення використання в навчальних програмах середньої і старшої школи засобів для розвитку загальних фізичних якостей, спеціальних фізичних якостей, набуття військово-прикладних рухових умінь, що забезпечуватимуть фізичну готовність до служби в Збройних силах України за роками навчання
- визначено модель формування безпечного та здорового освітнього середовища для надання якісних освітніх послуг, популяризації рухової активності, збереження здоров’я учнів та формування у них навичок здорового способу життя; стан умов освітнього середовища для реалізації модульного підходу на уроках фізичної культури в закладах загальної середньої освіти різної територіальної локації
- на основі факторного аналізу структурних складників, що визначають фізичний стан і рухову активність учнів середнього шкільного віку різних територіальних локацій визначено доступні, інформативні показники, що несуть не тільки об’єктивну інформацію щодо фізичних кондицій, самооцінки фізичного розвитку, але й підвищують мотивацію до використання різних видів рухової активності в урочних та позаурочних заняттях
Основні показники НДР кафедри у 2024 році
№ | НАЙМЕНУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ | Кіль-ть |
1 | Молоді вчені, які працюють на кафедрі (до 35 років) (Перегінець М. М., Дєдух М. О., Михальчук А. Д., Базилюк Д. С., Гулюк Н. О., Теліус В. В., Хмара В.В., Іванишин Ю. І., Деренько В. М., Соверда І. Ю., Максименко Я. Р., Ребрина А.А.) | 12 |
2 | Науковців до 35 років, що отримували премії, з них: (із зазначенням ПІБ) | - |
– гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених | - | |
– гранти Президента України докторам наук для здійснення наукових досліджень | - | |
– щорічні гранти Президента України для обдарованої молоді | - | |
– щорічні премії Президента України для молодих учених | - | |
– премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень науково-технічних розробок | - | |
– премія Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України | - | |
– стипендії Верховної Ради України | - | |
– стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених | - | |
3 | Наукові праці, конференції, у яких брали участь молоді вчені (Перегінець М. М. (3), Дєдух М. О. (4), Базилюк Д. С. (1), Гулюк Н. О. (1), Ребрина А.А. (4)) | 13 |
4 | Опубліковано монографій, з них: (із зазначенням ПІБ) | - |
– за кордоном | - | |
5 | Опубліковано підручників, навчальних посібників (Трачук С.В., Семененко В.П., Дєдух М.О. (1), Л.І. Кузнецова, Л.П. Долженко, М.М. Перегінець (3), Павлова Т.В., Долженко Л.П., Базилюк Д.С. (1), О. С. Холодова, С. В. Трачук, М. Б. Пальчук (2), Ребрина А. А., Трачук С. В. (1), Бричук М.С. Базилюк Д.С. (1,), Ребрина А.А. (2). | 11 |
6 | Публікації (статей), усього одиниць, з них: |
|
– у наукових фахових виданнях України, у тому числі: (Трачук С. В. (14), Андрєєва О. В. (12), Базилюк Д. С. (1), Бричук М. С. (4), Воробйов М. І. (2), Гулюк Н. О. (5), Дєдух М. О. (4), Долженко Л. П. (4), Єфанова В. В. (4), Іванік О. Б. (1), Кузнецова Л. І. (3), Марченко О. Ю. (8), Пальчук М. Б. (5), Перегінець М. М. (2), Применко О. М. (1), Семененко В. П. (7), Теліус В. В. (3) ,Хмара В. В. (2), Холодова О. С. (4), Ребрина А.А. (3)) | 89 | |
– у наукометричних базах даних (Scopus, Web of science Core Collection) | 8 | |
| – які індексуються у Scopus та/або WoS в наукових журналах з квартилями Q1- Q2(із зазначенням ПІБ) | - |
7 | – які індексуються у Scopus та/або WoS в наукових журналах з квартилями Q3- Q4(Андрєєва О.В. (2); Іванишин Ю. (1); Семененко В.П.,Михальчук А.Д. Дєдух М.О. (1), Деренько В. (1), Єфанова В.В. (1), Ребрина А.А. (2) ) | 8 |
– у фахових наукових виданнях України категорії Б | 55 | |
8 | Подано проєктів наукових робіт на конкурс молодих учених (із зазначенням ПІБ) | - |
9 | Молоді вчені, які є експертами у Експертній раді МОН або інших дорадчих органах (із зазначенням ПІБ) | - |
10 | Кількість молодих вчених, які залишилися на кафедрі після закінчення аспірантури (до 35 років) (Перегінець М. М., Дєдух М. О., Михальчук А. Д.,) | 3 |
№ п/п | ПІБ докторанта, аспіранта, здобувача | Рік навчання | ПІБ наукового керівника | Тема |
| Базилюк Дем’ян Сергійович | 4 | Марченко О. Ю., д.фіз.вих., професор | Гендерні особливості формування мотивації студентів до занять фізичним вихованням у ЗВО |
2 | Гулюк Надія Олексіївна | 3 | Пальчук М. Б., к.фіз.вих., доцент | Соціальна адаптація дітей дошкільного віку з затримкою мовлиннєвого розвитку засобами фізичного виховання |
3 | Ло Сяюйн | 2 | Кузнецова Л. І., к.фіз.вих., доцент | Формування ціннісних орієнтацій до занять фізичною культурою студентської молоді Китаю |
4 | Меркур’єв Андрій Ігорович | 3 | Трачук С. В., к.фіз.вих., доцент | Професійно-прикладна фізична підготовка військовослужбовців Національної гвардії України в залежності від спеціального призначення |
5 | Ростов Олег Ігорович | 2 | Марченко О. Ю., д.фіз.вих., професор | Організаційно-методичні умови реалізації гендерного підходу у фізичному вихованні учнів старшого шкільного віку |
6 | Мосьпан Євгеній Ілліч | 2 | Семененко В.П., к.фіз.вих, професор | Організаційно-методичні особливості фізичного виховання дітей середнього шкільного віку з послабленим здоров’ям |
7 | Завадько Ігор Вікторович | 2 | Трачук С. В., к.фіз.вих., доцент | Формування поведінкових орієнтацій до рухової активності студентів в різних умовах організації процесу фізичного виховання в закладах вищої освіти |
8 | Применко Олександра Миколаївна | 2 | Семененко В.П., к.фіз.вих, професор | Підвищення якості життя учнів 9-10 класів різних груп здоров’я в процесі фізичного виховання |
9 | Масюк Костянтин Ростиславович | 2 | Долженко Л. П., к.фіз.вих., доцент | Інноваційні підходи до організації процесу фізичного виховання студентської молоді в умовах дистанційного навчання |
10 | Пономаренко Владислав Володимирович | 1 | Дєдух М. О. доктор філософії, доцент | Залучення дітей молодшого шкільного віку до рухової активності засобами спортивних танців |
11 | Богданов Руслан Вікторович | 1 | Долженко Л. П., к.фіз.вих., доцент | Формування поведінкових орієнтацій до рухової активності студентів закладів передвищої освіти |
12 | Хмара Вікторія Вікторівна | 1 | Холодова О. С. к.фіз.вих., доцент | Професійно-прикладна фізична підготовка військовослужбовців жінок до виконання завдань за призначенням |
13 | Лі Люсінь | 1 | Марченко О. Ю., д.фіз.вих., професор | Модель організації активного дозвілля китайських студентів з урахуванням гендерних та соціокультурних особливостей |
14 | Лі Чжолінь | 1 | Марченко О. Ю., д.фіз.вих., професор | Технологія формування адекватної самооцінки фізичної підготовленості у школярів раннього юнацького віку в умовах китайської школи |
15 | Лі Шуїнг | 1 | Марченко О. Ю., д.фіз.вих., професор | Організаційно-методичні засади гендерно-чутливого фізичного виховання у закладах вищої освіти Китаю |
16 | Голобородько Михайло Юрійович | 1 | Пальчук М. Б. к.фіз.вих., доцент | Формування мотивації учнів до різних видів рухової активності в адаптаційному циклі базової середньої освіти. |
17 | Не Хаотін | 1 | Пальчук М. Б. к.фіз.вих., доцент
| Організаційно методичні засади наступності фізичного виховання учнівської і студентської молоді КНР |
Контакти
Кафедра теорії і методики фізичного виховання
вул. Фізкультури 1, м. Київ-150, 03150
кафедри теорії і методики фізичного виховання, корпус 4, каб.303.1
Тел.+38 (044) 287-46-24 , внутрішній 3177
E-mail: tmfv@ukr.net