Відкриття ІІІ Міжнародної конференції «Сталий розвиток і спадщина у спорті: проблеми і перспективи»
Сьогодні відбулось урочисте відкриття ІІІ-ої Міжнародної конференції «Сталий розвиток і спадщина у спорті: проблеми і перспективи».
Як зазначила модератор заходу, проректор з науково-педагогічної роботи, професор Ольга Борисова: «В умовах сьогодення для сфери фізичної культури і спорту особливого значення набуває проблема сталого розвитку. На глобальному, національному та регіональному рівнях актуальною є переорієнтація економічного та суспільного розвитку відповідно до нагальної потреби збереження природного та людського потенціалу для нинішнього та майбутніх поколінь».
Науковий форум привернув чималу увагу представників уряду, міжнародних та українських громадських організацій.
Серед поважних гостей Конференції були:
- Народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту Суркіс Григорій Михайлович
- Народний депутат України Павленко Юрій Олексійович
- Заступник Міністра культури, молоді та спорту України Шумілін Володимир Олександрович
- Народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Прощук Едуард Петрович
- Народний депутат України, Голова Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Бондаренко Олег Володимирович
- Голова комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Стеценко Вадим Григорович
- Віце-президент НОК України, член МОК, Олімпійський чемпіон Борзов Валерій Пилипович
- Віце-президент НОК України, президент Олімпійської академії України Булатова Марія Михайлівна
- Голова Київського відділення НОК України, член Виконавчого комітету НОК України Костенко Павло Іванович
- Член Виконавчого комітету НОК, провідний вчений Платонов Володимир Миколайович.
Конференція присвячена таким назрілим питанням:
- Екологічна складова як фактор сталого розвитку сфери фізичної культури і спорту. Актуальні проблеми сучасного спорту;
- Формування ціннісних орієнтацій підростаючого покоління в умовах сучасної парадигми олімпійської освіти;
- Роль олімпійського спорту у реалізації цілей сталого розвитку;
- Оздоровчо-рекреаційна рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація.
У заході беруть участь представники міжнародних та всеукраїнських організацій та установ, вчені та організатори спорту з 14 країн світу (Білорусь, Болгарія, Велика Британія, Іран, Казахстан, Китай, Малайзія, Молдова, Південно-Африканська Республіка, Польща, Румунія, Узбекистан, Україна, Франція), а також ректори й провідні науковці з 11 вітчизняних закладів вищої освіти, науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти, студенти нашого університету.
З вітальними словами виступили:
- Народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту Суркіс Григорій Михайлович
- Народний депутат України Павленко Юрій Олексійович
- Заступник Міністра культури, молоді та спорту України Шумілін Володимир Олександрович
- Народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Прощук Едуард Петрович
- Народний депутат України, Голова Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Бондаренко Олег Володимирович
- Голова комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Стеценко Вадим Григорович
- Голова Київського відділення НОК України, член Виконавчого комітету НОК України Костенко Павло Іванович зачитав вітання президента НОК Сергія Бубки.
З пленарними доповідями висупили:
Ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України, президент Спортивної студентської спілки України Євгеній Вікторович Імас «Стратегія сталого розвитку університетів: світові та українські практики». У своїй доповіді ректор повідомив, що на адресу сьогоднішньої конференції надійшли вітання від голови комісії «Сталий розвиток і спадщина» Міжнародного олімпійського комітету, принца Альбера, президента Європейської асоціації студентського спорту Адама Рочека, президента Міжнародної асоціації університетів фізичної культури і спорту Кайрата Закір’янова та президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки. Від імені організаторів висловлюю слова щирої вдячності нашим надійним партнерам.
Євгеній Вікторович зазначив, що в здійснюваній у нашому університеті освітній та науково-дослідній роботі, в якій ми співпрацюємо з міністерствами і відомствами України та зарубіжними партнерами, повсякденно здійснюється ряд різноманітних заходів, орієнтованих на теоретичне дослідження та практичне опанування важливих складових проблематики сталого розвитку, екологічної і природоохоронної тематики та інших напрямів.
Приємно, що Президент України В. О. Зеленський з метою забезпечення національних інтересів України щодо сталого розвитку економіки, громадянського суспільства і держави для досягнення зростання рівня та якості життя населення, додержання конституційних прав і свобод людини і громадянина видав Указ від 30.09.2019 року, де визначив цілі сталого розвитку України на період до 2025 року. Серед цих цілей слід виділити такі як: забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх у будь-якому віці та забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх.
Під час доповіді було зазначено, що визнаним інтегруючим чинником вищої освіти і спорту є унікальне соціальне явище – студентський спорт. Міжнародна федерація університетського спорту (ФІСУ) у своїй діяльності останнім часом акцентовано виділяє питання сталого розвитку та спадщини. «Буквально 2 тижні тому, я мав честь брати участь у роботі 36-ої Генеральної Асамблеї ФІСУ, де сталість, природозбереження, примноження та використання спадщини були в центрі уваги практично кожного з виступаючих», – зазначив у своєму виступі пан ректор.
В свою чергу, Спортивна студентська спілка України активно сприяє сталому розвитку спорту, розуміючи його важливість як складової освітнього процесу у закладах вищої освіти, його роль у розвитку фізичного виховання молоді, популяризації здорового способу життя. «Як президенту Спілки, мені дуже приємно, що ректори провідних закладів вищої освіти активно залучаються до нашого руху, розуміючи значущість такої ініціативи», – відмітив Євгеній Вікторович.
Доповідь була завершена повідомленням, що Ігор Олімпіади в Токіо залишився лише 241 день і кожен з них має бути максимально ефективно використаний для досягнення спортсменами своїх особистих рекордів саме під час цих головних змагань. У зв’язку з цим організувано у програмі цієї конференції проведення засідання круглого столу «Стратегія підготовки до Ігор ХХХІІ-ої Олімпіади в Токіо – 2020», в якому візьмуть участь співголови комісії «Інновації в спорті» НОК України всесвітньовідомий вчений, доктор педагогічних наук, професор Платонов Володимир Миколайович та директор Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії, кардіохірург світового рівня, доктор медичних наук, професор Ємець Ілля Миколайович.
Наступними із пленарною доповіддю виступили:
Олеся Нєдвєцкая (Велика Британія) «Сталий соціальний розвиток та спадщина олімпійських ігор: міф чи реальність?»
Брендон Шо (ПАР) «Фізична культура та резистентне тренування для покращення здоров’я»
Олександр Красильщиков (Малайзія) «Адаптування знань та уявлень східно-європейської школи спортивної підготовки для реалій азіатського регіону».
Приємним завершенням церемонії відкриття та пленарних доповідей стала презентація віце-президентом НОК України Марією Булатовою друкованих видань Національного олімпійського комітету України на тему: «Освітні проєкти НОК України – інноваційний вектор гуманітарної освіти молоді для сталого розвитку суспільства».