У НУФВСУ ПРЕЗЕНТОВАНО ПРОМІЖНИЙ ЗВІТ РЕАЛІЗАЦІЇ ЕСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ПРОЄКТУ КМУ
У Національному університеті фізичного виховання і спорту України 11 червня 2024 року відбулася Презентація Проміжного звіту реалізації експериментального проєкту з переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів війни на базі закладів освіти засобами освіти, спорту та реабілітації (постанова Кабінету Міністрів України від 30 січня 2024 р. № 104).
Модерував захід Олександр Пижов, доктор філософії, проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку НУФВСУ, який охарактеризував мету та зміст заходу. Він підкреслив важливість цієї ініціативи для підтримки та інтеграції ветеранів у цивільне життя.
Професор Євгеній Імас, ректор університету, представив проміжний звіт, розкривши основні досягнення проєкту станом на 10 червня 2024 року. Серед іншого очільник НУФВСУ акцентував увагу на тому, що Національний університет фізичного виховання і спорту України, спільно з фахівцями Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України, розробив програму підвищення кваліфікації для викладачів на тему «Сучасні особливості роботи науково-педагогічних працівників з ветеранами війни». З 29 квітня по 3 червня 2024 року 342 науково-педагогічних працівника університету пройшли це підвищення кваліфікації, а з вересня 2024 року ці курси будуть масштабовані для працівників інших закладів освіти.
Далі виступив Голова Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту Андрій Кожем'якін, який наголосив на важливості експериментального проєкту та ролі спорту в реабілітації ветеранів війни. Він підкреслив, що спортивні заходи та фізична активність є невід'ємною складовою успішної реабілітації та соціальної інтеграції ветеранів, сприяючи їх фізичному та психологічному відновленню.
Виконувач обов'язків Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний розкрив роль Мінмолодьспорту в процесах переходу до цивільного життя ветеранів війни. Він підтвердив актуальність та важливість презентованої ректором освітньої програми підвищення кваліфікації фахівців сфери фізичної культури і спорту, які будуть залучені до фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів з інвалідністю або обмеженнями повсякденного функціонування.
Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина заохотила заклади вищої освіти брати на себе відповідальність та активніше включатися в процеси реабілітації ветеранів війни, акцентуючи на обов'язковості бюджетування видатків на реалізацію урядового експериментального проєкту. Вона особливо відмітила програму підвищення кваліфікації для викладачів, яка демонструє активну адаптацію суспільства, зокрема освітянського, до потреб ветеранів війни. Її підтримала народна депутатка України Анна Пуртова, яка наголосила на важливості фінансування цього проєкту.
Також виступив Михайло Дроботенко, ветеран війни (2015-2023 років), учасник експериментального проєкту, який підтвердив його важливість та актуальність. Михайло анонсував свій вступ до Національного університету фізичного виховання і спорту України на другий (магістерський) рівень вищої освіти, підкресливши значення освіти та спорту для власного професійного розвитку.
Ігор Костріков, директор Департаменту забезпечення переходу від військової служби до цивільного життя Міністерства у справах ветеранів України, зазначив про роль Мінветеранів у цьому проєкті та готовність до перерозподілу видатків державного бюджету для його реалізації та розвиток Центрів ветеранського розвитку закладів вищої освіти.
Директор Навчально-реабілітаційного центру Національного університету фізичного виховання і спорту України, доктор медичних наук Віктор Корж презентував розроблену колективом університету програму реабілітації ветеранів війни – Програму фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни з інвалідністю або обмеженнями повсякденного функціонування.
Після цього слово мали представники закладів вищої освіти - учасників експериментального проєкту. Виступили представники Західноукраїнського національного університету, Київського національного університету будівництва і архітектури, Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Вони поділилися своїм досвідом впровадження програм для ветеранів, зокрема, в аспектах адаптації освітніх програм та методик, створення спеціалізованих курсів та надання психологічної підтримки. Представники закладів наголосили на важливості співпраці та обміну досвідом у рамках проекту, підкресливши, що такі ініціативи сприяють не лише реабілітації ветеранів, але й збагачують освітню систему країни новими підходами та методиками.
Завершив захід ректор Євгеній Імас, який підсумував: «Ми продовжуємо роботу та далі реалізуємо наш експериментальний проект. Ми продовжуємо складати загальну картину нашого проекту із «пазлів», які є виконанням визначених завдань. Ми продовжуємо шукати ресурси на реалізацію проекту та його продовження – протезування наших захисників. І ми дійсно віримо у важливість цього проекту, який має сприяти працевлаштуванню ветеранів та їх активній участі у суспільному та економічному житті країни».
Цей захід став важливим кроком у реалізації проєкту та підтвердив важливість зусиль, спрямованих на підтримку ветеранів війни в їхньому переході до цивільного життя.