Міжнародна онлайн конференція «Сталий розвиток і спадщина у спорті: проблеми та перспективи»
26-27 листопада 2020 року в Національному університеті фізичного виховання і спорту України відбулася Міжнародна онлайн конференція «Сталий розвиток і спадщина у спорті: проблеми та перспективи», присвячена 90-річчю НУФВСУ.
Основними організаторами Конференції були Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України, Національний олімпійський комітет України та НУФВСУ, приємно, що свій патронат надали Міжнародна рада зі спортивної науки та фізичного виховання (ICSSPE), Європейська асоціація студентського спорту (EUSA) та Міжнародна асоціація спортивної кінетики.
26 листопада, перший день наукового форму, відкрив ректор НУФВСУ, президент Спортивної студентської спілки України, д.е.н. ЄВГЕНІЙ ІМАС, привітавши усіх учасників із 90-РІЧЧЯМ нашого університету. Євгеній Вікторович зазначив у промові про велику відповідальність щодо збереження та примноження славетних традицій НУФВСУ, які покладено на нього особисто та на увесь колектив університету, зазначивши, що ця конференція, «Сталий розвиток і спадщина у спорті: проблеми та перспективи», є яскравим прикладом того, як злагоджено працюють усі заради цієї мети, адже лише за попередні три роки її проведення у ній взяли участь фахівці із 32 країн світу. Чого вартий той факт, цьогорічний захід зібрав учасників одночасно із 19 країн світу.
Надзвичайно почесно, що, як і у 2018 році, учасників нашої конференції у відео зверненні привітам особисто Голова комісії Міжнародного олімпійського комітету «Сталий розвиток і спадщина» Його Величність принц Монако Альбер ІІ.
Також із теплими словами привітань до усіх звернулися:
- член Міжнародного олімпійського комітету, перший віце-президент Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, президент Національного олімпійського комітету України, Олімпійський чемпіон, Герой України, доктор наук з фізичного виховання і спорту Бубка Сергій Назарович;
- Олімпійський чемпіон, міністр молоді та спорту України, президент національної федерації фехтування України Гутцайт Вадим Маркович;
- заступник міністра освіти і науки України Вітренко Андрій Олександрович;
- народний депутат України, член комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Прощук Едуард Петрович;
- президент Європейської асоціації студентського спорту Адам Рочек;
- президент Національної асоціації фізичного виховання та спортивних наук, доктор Чіннаппа Редді;
- заступник голови державної екологічної інспекції України Канцурак Віктор Васильович;
- операційний директор, член правління Української професійної кіберспортивної асоціації Рибалко Олег.
Надійшли письмові вітання від члена виконкому Європейського олімпійського комітету та комісій ЄОК з «Гендерної рівності у спорті» і «Навколишнє середовище та спорт для всіх», президента Національного олімпійського комітету Польщі Анджея Крашніцького та президента Міжнародної Асоціації Спортивної Кінетики Влодзимежа Старости.
На пленарному засіданні Євгеній Вікторович у своїй першій доповіді «Національний університет фізичного виховання і спорту України: досягнення та перспективи розвитку» в повній мірі відобразив масштаб і актуальність проблем сталого розвитку і спадщини у спорті.
Із доповіддю «Політика Європейського союзу у розвитку спорту та освіти в сучасних умовах» виступив керівник Генерального директорату з питань освіти, молоді, спорту та культури Європейської комісії Ів Ле Лостек, (Бельгія).
Президент Міжнародної ради зі спортивної науки та фізичного виховання (ICSSPE), доктор філософії Урі Шефер (Ізраїль) представив учасникам доповідь за темою «Загрози, виклики та можливості фізичного виховання, фізичної активності і спорту – міжнародні перспективи»
Далі роботу Конференції продовжили пленарні засідання за напрямами:
- «Актуальні проблеми сучасного спорту. Екологічні питання в аспекті концепції сталого розвитку сфери фізичної культури і спорту» (модератори: Імас Є. В., Борисова О. В.) На засіданні з доповідями виступили провідні вітчизняні науковці Дутчак М. В., Борисова О. В., Гамор Ф. Д. та зарубіжні фахівці: Йенс Сеєр Андерсен (Данія), Девід Кьорні (Ірландія), Кумар Раві (Індія), Красильщиков Олександр (Малайзія) та інші;
- «Оздоровчо-рекреаційна рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» (модератори: Дутчак М. В. , Круцевич Т. Ю. , Андрєєва О. В.). В засіданні взяли участь: Круцевич Т. Ю., Ніта Бандьопадхяй (Індія), Цьось А. В., Арунас Емеліановас (Литва), Ажиппо О. Ю. , Андрєєва О. В., Рут Лєнкова (Словенія), Албу Аріана (Румунія) та інші.
Другий день роботи Конференції, 27 листопада, розпочався із пленарного засідання, ключовими доповідачами якого стали почесний президент Міжнародної асоціації університетів фізичної культури і спорту, професор кафедри історії та теорії олімпійського спорту НУФВСУ Платонов В. М. із доповіддю «Спортивна наука України: сторінки історії» та перший віцепрезидент Асоціації Європейських олімпійських академій, віцепрезидент НОК України, президент Олімпійської академії України, директор Навчально-наукового олімпійського інституту НУФВСУ професор Булатова М. М. із доповіддю за темою «Олімпійська спадщина в гуманітарній освіті».
Цього ж дня після пленарного засідання працювали ще три пленарні засідання за напрямами:
- «Система підготовки спортсменів в олімпійському спорті» (модератори: Платонов В. М., Павленко Ю. О., Козлова О. К.), у якому участь провідні вітчизняні та зарубіжні науковці: Костюкевич В. М., Коробейніков Г. В., Монолакі В. В. (Молдова), Го Пенчен (Китай), Сушко Р. О., Ношадха Сем (Україна, Іран) та інші;
- «Формування ціннісних орієнтацій підростаючого покоління в умовах сучасної парадигми олімпійської освіти для сталого розвитку суспільства» (модератори: Булатова М. М., Передерій В. В., Гуслістова І. Й. (Білорусь)), з доповідями на якому виступили: Булатова М. М., Гуслістова І. Й. (Білорусь), Вацеба О. М. та інші;
- «Новий погляд на співробітництво у сфері спорту і науки між НУФВСУ та спортивними федераціями в умовах пандемії COVID-19» (модератори: Борисова О.В., Когут І. О.), де виступили із доповідями спіробітники НДІ НУФВСУ, відомі тренери команд з різних видів спорту, представники федерацій: Когут. І.О., Маринич В.Л., Очеретько Б. Є., Тукаєв С. В., Бакарасєв О. М., Васько Ю. В., Владико С. В., Гарагуля І. В., Уманець Н. Д.
Учасники Конференції висловили щиру вдячність Оргкомітету Міжнародної конференції «Сталий розвиток і спадщина у спорті: проблеми та перспективи», безпосередньо ректорату і всьому колективу Національного університету фізичного виховання і спорту України, на базі якого проходив цей науковий форум, за велику роботу з його підготовки та успішне проведення.