ІІІ Міжнародний історичний конгрес «Історія фізичної культури і спорту народів Європи»
10-12 вересня на базі табору «Гарт» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся ІІІ Міжнародний науковий конгрес «Історія фізичної культури і спорту народів Європи». В конгресі взяли участь науковці з України, Польщі, Німеччини та Молдови.
Делегацію Національного університету фізичної культури і спорту України очолила проректор з науково-педагогічної роботи, професор Борисова О.В. Також наш заклад освіти представляли на форумі завідувач відділу докторантури та аспірантури, доцент Денисова Л.В., завідувач кафедри інноваційних та інформаційних технологій у фізичній культурі та спорті, професор Шинкарук О.А., завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання, професор Круцевич Т.Ю., професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Тимошенко Ю. О. та професор кафедри теорії і методики фізичного виховання Марченко О.Ю.
В межах роботи конгресу відбулось декілька презентацій:
- ГО «Товариство історії фізичного виховання і спорту України»;
- Книг з історії фізичного виховання і спорту України.
- Показові виступи та майстер-класи з середньовічного бою.
Були заслухані пленарні та секційні доповіді, в т.ч на І-му пленарному – Т. Ю. Круцевич «Історичні засади формування гендерного підходу у фізичному вихованні» та на ІІ-му – О. А. Шинкарук «Історія розвитку кіберспорту в світі та Україні»; на ІІІ-му – Ю. О. Тимошенка «З історії сокільства в архівосховищах України».
В рамках 1-шої секції: О. Андрєєва «Історія зародження тренажерних засобів рекреаційно-оздоровчої діяльності»; О. Шинкарук «Historical Aspects of Field Hockey Development in the World and Ukraine: Men’s Teams»; О. Лях-Породько «Спортивний родовід – он-лайн журнал майбутнього»; О. Марченко «Європейські стандарти шкільного фізичного виховання».
В рамках 2-гої секції доповіді: В. Нагорна «Історія більярдного спорту освітян в Україні»; О. Борисова, О. Шинкарук, В. Нагорна, А. Митько «Стратегія розвитку більярдного спорту в світі»; Т. Круцевич «Соціально-економічні умови розвитку форм активного дозвілля у країнах Сходу в епоху Середньовіччя»; О. Шинкарук, О. Борисова, Ю. Юхно, В. Нагорна, А. Митько «History of Development of ESports in Ukaine».
В цілому, робота конгресу пройшла у дружній атмосфері. Іноземні колеги зауважили високий науковий рівень українських доповідачів. У резолюції науковий комітет заходу наголосив на важливості продовження історичних студій історії фізичного виховання і спорту; розширенні проблем, що досліджуються; більш тісній співпраці між науковцями різних країн.