EDUGOLF. Відбулась п’ята партнерська зустріч
Національний університет фізичного виховання і спорту України продовжує роботу в рамках проєкту «EDUGOLF». Нагадаємо, що НУФВСУ є одним із партнерів дослідження, яке очолює Конфедерація професійного гольфу (CPG) та Європейська обсерваторія спорту та зайнятості (EOSE) і співфінансується програмою ЄС Erasmus+ Sport, з січня 2021 року. Основною метою EDUGOLF є модернізації освіти та навчання відповідно до мінливих потреб у навичках гольфу в Європі. Керівниками з української сторони є ректор НУФВСУ, професор Євгеній ІМАС та проректор з науково-педагогічної роботи, професор Ольга БОРИСОВА. Наразі проєкт добігає завершення і фінішує у грудні 2023 року.
Наприкінці березня 2023 року партнери EDUGOLF з усієї Європи зібралися в місті Мальме, Швеція на 5-ту повну партнерську зустріч, яку організувала PGA Швеції. Представником від НУФВСУ був аспірант кафедри професійного, неолімпійського та адаптивного спорту, голова спортивного комітету Всеукраїнської Федерації Гольфу, сертифікований R&A експерт з правил гольфу на рівні TARS LEVEL 3 Роман Растворцев (наук.кер. проф. О. Борисова).
На заході обговорили перший запланований результат проєкту – Європейський дослідницький звіт щодо мінливих реалій і тенденцій ринку праці в гольфі та вимог до освіти, який вже завершено і його підготовлено до друку влітку 2023 року.
Джефф Керролл, директор з розвитку навичок EOSE, поінформував партнерів про другий головний результат — комплексну структуру професійних стандартів, знань і навичок для сфери. Структура містить понад 100 стандартів, що охоплюють усі ключові сфери стратегічного та операційного менеджменту, продажів і маркетингу, залучення спільноти, розробки ігор, подій і всіх рівнів освіти від вступного до елітного виконання.
Також партнери звернули увагу на третій результат — Посібник з освіти та навчання гольфу в Європі, що надаватиме поради, напрямки та вказівки щодо розробки освітніх програм, які допоможуть професіоналам у гольфі (як оплачуваним, так і волонтерам) досягти компетенції, необхідної для виконання різноманітних ролей у гольфі відповідно до вимог професійних стандартів.
Схваливши структуру та зміст посібника на своїй останній зустрічі у Варшаві, партнери розділилися на окремі групи, щоб розпочати розробку серії планів освітніх модулів для навчання, розробки ігор та управління. Ці плани модулів складатимуть важливий розділ посібника, надаючи освітнім закладам вказівки щодо тематичних областей, результатів навчання, рівнів Європейської рамки кваліфікацій (EQF), кредитів, рекомендованого змісту, методів проведення та оцінювання для кожного з модулів.
Кожна група використовувала професійні стандарти для визначення пріоритетних тем, розробила деякі попередні плани модулів і узгодила процес виконання завдання під час майбутніх онлайн-зустрічей.
Наступним важливим завданням для партнерів у Мальме було завершення домовленостей щодо розробки інноваційних онлайн-курсів для підтримки безперервного професійного розвитку.
Зазначимо, що запланувано деякі ключові заходи з розповсюдження інформації в індустрії гольфу – національні семінари для зацікавлених сторін у семи європейських країнах влітку та підсумкову європейську конференцію «Модернізація гольф-освіти та навчання в Європі» — в останньому кварталі 2023 року, яка об’єднає головних лідерів галузі освіти та навчання.