Дні студентської науки в НУФВСУ
Протягом 5-7 грудня 2017 року у Національному університеті фізичного виховання і спорту України в межах реалізації проекту «Соціальна інклюзія та інтеграція людей з інвалідністю засобами фізичного виховання, фізичної активності та спорту» відбувся Всеукраїнський науковий та освітній захід «Дні студентської науки в НУФВСУ», погоджений Секретаріатом ЮНЕСКО в рамках Програми участі на 2017 рік, та за ініціативи кафедри професійного, неолімпійського та адаптивного спорту (завідувач – професор С.Ф. Матвєєв).
У заході взяло участь близько 500 осіб, які представляли 9 закладів вищої освіти України різних регіонів країни, а саме: Львівський державний університет фізичної культури, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Харківська державна академія фізичної культури, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Луцький національний технічний університет, Східноєвропейський педагогічний університет імені Лесі Українки та Національний університет фізичного виховання і спорту України.
У перший день з вітальним словом до учасників звернулась проректор з науково-педагогічної роботи, професор О. В. Борисова, яка побажала молодим науковцям отримати знання та навички, що у найближчому майбутньому стануть їм у нагоді при написанні наукових робіт чи розробці власних проектів. Також до студентської молоді звернулись директор Науково-дослідного інституту, доцент І. О. Когут та завідувач кафедри професійного, неолімпійського та адаптивного спорту, професор С. Ф. Матвєєв. Вони висловили сподівання на продуктивні та цікаві зустрічі учасників проекту, отримання задоволення від заходу та екскурсійних програм.
Далі на студентів чекали ознайомчі екскурсії з нашим університетом та його підрозділами, зокрема Центром травматології та відновлювальної медицини, фітнес-центром «Олімпійський стиль» та Науково-дослідним інститутом. На базі лабораторії теорії і методики спортивної підготовки та резервних можливостей спортсменів та лабораторії біомеханічних технологій у фізичному вихованні та олімпійському спорті проведено майстер-класи.
Наприкінці першого дня студенти мали змогу поїхати на екскурсію пам’ятками ЮНЕСКО, які розташовані у Києві.
Програма другого дня включала в себе:
навчальний семінар “Волонтерство як фактор розвитку спорту для людей з інвалідністю та гуманізації суспільства”, під час якого відбулась зустріч із чемпіонками та призерками Паралімпійських ігор Оленою Акопян та Світланою Трифоновою;
лекцію “Інвалідність і суспільство” та майстер-клас “Універсальний дизайн” виконавчого директора Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Група активної Реабілітації» Володимира Азіна.
Видатні спортсменки розповіли про свій шлях до спорту, порівняли можливості осіб з інвалідністю у радянські та теперішні часи, повідомили про свою діяльність сьогодні і зазначили на важливості сприйняття осіб з інвалідністю суспільством, рівних правах та умовах життя.
Володимир Азін – провідний вітчизняний фахівець з доступності архітектури міста – детально, на прикладах особистого досвіду проілюстрував, в чому полягає універсальний дизайн, спричинив справжню дискусію навколо поняття «інвалідність», розкрив моделі інвалідності.
Учасники семінару задавали багато питань і отримували ґрунтовні відповіді на них.
Наприкінці другого дня Заходу запрошені студенти та магістранти кафедри професійного, неолімпійського та адаптивного спорту відвідали Музей досягнень братів Кличків.
Третього дня проведено Брейн-ринг «Fair-Play в житті студента», в якому взяли участь 6 команд по 8 учасників у кожній. Емоційність, креативність, колективізм вщент наповнили аудиторію 1.209, а дотепний та кмітливий ведучий, декан тренерського факультету Євген Гончаренко, вже вп’яте довів необхідність та доцільність подібних заходів у виші.